W fantastycznym świecie magii i czarodziejów

Kto chciałby umieć czarować? Gdyby takie pytanie zadać w tłumie, to na pewno dowiedzielibyśmy się, że wiele osób tak naprawdę marzy o tym aby posiadać takie magiczne umiejętności. Dzięki temu mogliby wyczarować sobie ogromną kwotę pieniędzy, upragniony dom, czy też cokolwiek innego, o czym już od dawna marzą. Bycie czarodziejem mogłoby być całkiem fajne lub też…równie niebezpieczne. Jak na razie nikt nie ma szansy się o tym osobiście przekonać. Jeżeli ktoś jednak lubi powieści fantasy i chce przenieść się do magicznego świata koniecznie powinien zapoznać się z “Harry Potter, Pakiet 7 książek” autorstwa J.K. Rowling.

Powrót do przeszłości

Dla wielu osób dorosłych spotkanie z pakietem siedmiu książek może być naprawdę wspaniałym powrotem do przeszłości, kiedy to właśni rodzice kupowali im najnowsze pozycje literackie. Dzisiaj, pomimo tego, że pierwsza część tej serii ma już ponad 23 lata, nadal cieszy się ogromną popularnością a wiele dzieci bardzo chce, aby ich rodzice kupili im wszystkie części. W szczególności, że na rynku literackim można kupić obecnie pakiet książek w bardzo okazyjnej cenie z dodatkami o których marzy wielu młodych czarodziejów. Jeżeli taka jest prośba naszego dziecka, to warto spełnić to marzenie, ponieważ są to książki wartościowe, ciekawe i na pewno spowodują, że dziecko na długi czas zapomni o najnowszych wynalazkach technologicznych. Poznajmy więc na nowo świat Harrego Pottera i jego przyjaciół – Rona, Hermiony, Giny (siotry Rona), Hagrida (gajowego), profesora Dumbledora i wielu innych osób.

Walka o przeżycie

Harry Potter, Pakiet 7 książek” to komplet wszystkich książek, które rozpoczynają się w dniu 11 urodzin Harrego. Po otrzymaniu szokującej dla niego informacji, że jest on czarodziejem przenosi się on do Hogwartu, gdzie już wkrótce wpada on na trop kamienia filozoficznego ukrytego w podziemiach szkoły magii. W kolejnej części trójka przyjaciół znowu wpada na trop komnaty tajemnic, gdzie sam Harry w ostatecznym pojedynku będzie musiał zmierzyć się z Bazyliszkiem. W trzecim roku nauki w Hogwarcie Harry dowiaduje się, że groźny więzień Azkabanu jest tak naprawdę jego ojcem chrzestnym. Czwarty rok nauki to Turniej Trójmagiczny w którym Harry – wbrew swojej woli – musi wziąć udział. Do czego doprowadzi ten turniej? Czy wszyscy zawodnicy wyjdą z niego cało” Piąty rok nauki to Zakon Feniksa, który ma stać na straży przed Lordem Voldemortem. Szósta część książki to moment, kiedy Harry dzięki tajemniczej książce poznaje księcia Półkrwi. Kto okaże się nim być? Ostatnia część to definitywne starcie pomiędzy dobrem i złem – Harrym i Voldemortem.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com