Przygody czarodzieja

Dawno, dawno temu, kiedy na świecie nie było tak ogromnych cywilizacji, rządziły wśród nas wróżki i czarodzieje… – w ten lub podobny sposób na ogół rozpoczynają się powieści o świecie magii. Całkiem możliwe, że dawno temu tak było, kiedy tylu ludzi nie było jeszcze na świecie a natura panowała nad całym bytem. Jednak takie powieści są dobre dla małych dzieci na dobranoc. Czy świat magii jest przeznaczony tylko dla takich maluchów? Oczywiście, że nie. Doskonałym dowodem na to jest “Harry Potter, Pakiet 7 książek (https://www.taniaksiazka.pl/harry-potter-pakiet-7-ksiazek-joanne-kathleen-rowling-p-806546.html)” autorstwa J.K. Rowling.

Człowiek – czarodziej

Autorka pierwszą powieść o człowieku, który okazał się młodym czarodziejem stworzyła w 1997. Przez dziesięć lat na rynku literackim pojawiło się siedem fantastycznych części, które razem złożyły się na sagę opowiadającą o losach nikomu nieznanego wcześniej Harrego Pottera. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji poznać tego wspaniałego bohatera, to koniecznie powinien nadrobić zaległości. Co jakiś czas na rynku ukazują się takie pakiety, gdzie znaleźć można łącznie wszystkie siedem części w odświeżonych wydaniach. “Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, “Harry Potter i komnata Tajemnic”, “Harry Potter i więzień Azkabanu”, ” Harry Potter i Czara Ognia”, “Harry Potter i Zakon Feniksa”, ” Harry Potter i książę Półkrwi”, “Harry Potter i Insygnia Śmierci” – wszystko zebrane do jednej całości aby móc mieć dostęp do wszystkich części w domu.

Wielka, życiowa przygoda


Harry Potter, Pakiet 7 książek” rozpoczyna się w dniu 11 urodzin, kiedy to Harry dowiaduje się, że jego rodzice byli tak naprawdę czarodziejami a on już wkrótce wyruszy do ukrytej szkoły, gdzie będzie poznawał wszystkie zaklęcia, będzie uczył się latać na miotle. To również moment, kiedy Harry dowiaduje się skąd tak naprawdę wzięła się jego blizna na czole. Młody czarodziej wyrusza na nową przygodę, która od tej pory będzie trwałą przez całe jego życie. Razem z Ronem, Hermioną (dwóją innych uczniów) stanowią od momentu poznania się nieodłączną paczkę, która jak się okazuje łatwo wpada w tarapaty. Jednak dzięki ogromnej wiedzy, sprytowi i umiejętnościom ze wszystkiego wychodzą cało ratując na nowo świat przed najróżniejszymi zagrożeniami. Harry bardzo często bywa również sam wystawiony na próbę przez złego Lorda Voldemorta, który próbuje powstać do żywych po przegranej walce z małym Potterem. Dzięki tym wspaniałym książkom jesteśmy w stanie przekonać się jak ważna jest siła przyjaźni, która pomimo wielu wichur jest w stanie przetrwać. Książka daje nam również okazje do poznania wielu innych, sympatycznych bohaterów.

Heart obraz autorstwa freepik - www.freepik.com